Niepodzielny - ATOMUSDT - D1

Chyba jeszcze nie miałem tak krótkiego tytułu na TV. Można by się zastanowić co to znaczy w kontekście analizy? Prawda jest taka, że dotyczy on jedynie znaczenia pochodzenia słowa atom ( gr. átomos). I chyba taka sama jest każda analiza (spekulacja), ktokolwiek by jej nie napisał. Wydaje ci się, że już bardziej nie da się z niej wycisnąć i tylko tak musi być (niepodzielna), a jednak inni widzą to inaczej.

Tym o to jakże fizyczno-filozoficznym wstępem można przejść do ekonomicznej (finansowej) dziedziny. To kolejny alt w mojej kolekcji. Myślę, że jeszcze przed hossą (o ile wszystkie ruszą) przedstawię je na TV. Jest ich w sumie prawie 30...

Jeżeli chodzi o interwał miesięczny (rys. 1) dla ATOMu to sytuacja od kilku miesięcy (jak na całym krypto) wygląda naprawdę dobrze ale nie wyśmienicie. To na co chciałbym zwrócić uwagę to na "siłę" takich altów jak ATOM czy chyba też ETH (i inne), które swój dołek osiągnęły szybciej niż BTC. Bo w czerwcu 2022 roku wiele z nich już miało dołek, a jak wiadomo BTC zrobił to dopiero listopadem 2022 roku. I teraz tak: albo jest to siła albo ujrzymy jeszcze zwałkę na krypto, aby wybić szczęśliwych posiadaczy krypto od 1.5 roku. Nie wiem jak dla ATOMu, ale dla ETH nie wydaje mi się taka szansa (zał. do ostatniej analizy). Obecnie dla interwału miesięcznego oczekiwałbym w ramach wzrostów aby jakaś świeca wreszcie pokonała 14.32 tym samym z tego interwału otwiera się droga do 30 USDT (pomijając poziomy fibo jako miejsca realizacji zysku).

תמונת-בזק
Rysunek 1. Interwał miesięczny - nadal w trendzie spadkowym.

Na następnym interwale (rys. 2) jest dużo więcej istotnych poziomów na zawrócenie tego ruchu lub inaczej mówiąc podążaniem zgodnie z trendem. Z tej perspektywy myślę, że dopiero wybicie tygodniową świeczką ~17.2 i utrzymanie w kolejnych, naświetli perspektywę na ruch w kierunku największej korekty (30.09 - 36.75). Jest to zarazem pierwsze miejsce na wyjście przeze mnie z 20% zebranych coinów. Kolejne 20 do 30% wszystkich coinów to w okolicach szczytu. Także tak liczę na coś więcej niż 44.8, ale pamiętając, że to nie ja dyktuję warunki "gry" realizuję wcześniej zyski. Między czerwcem, a sierpniem 23' robiłem zakupy, to taka ciekawostka. Także wszystko już poniżej 5.5 USDT to jest dla mnie miejscem na dodatkowe zakupy.

תמונת-בזק
Rysunek 2. Interwał tygodniowy - dwie ważne strefy wynikające z korekt w tym trendzie na horyzoncie.

Oceniając siłę wskaźnika RSI to jest okazja na dalsze wzrosty nawet pokonanie pierwszej strefy podaży z niebieskiej korekty i wybicie szczytu ~17.2. StochRSI akurat przy silnym rynku i napływie kapitału może długo utrzymywać się na poziomach 80 - 100 poziomach lekko redukując poziom na "małych" korektach. Z tej perspektywy do tych 17 nie widzę miejsca na odwrót, chociaż celowo to piszę bo wyłączyłem jedną istotną linię, która będzie na następnym interwale dziennym (jak również jest na głównym wykresie).

Zanim jednak to nastąpi czas obejrzeć inne wskaźniki, które często wybieram do swojej długoterminowej analizy. I na przykład okazuje się, że chmura Ichimoku jest oporem dla ceny pomimo, że jest to "prawie" najlepsze miejsce na wyjście nad chmurę - ocena jedynie na podstawie szerokości chmury (rys. 3).

Często jednak jest tak, że cena potrafi zostać na długo uwięziona w chmurze. Co bardzo spekulując może nastąpić późną wiosną?

תמונת-בזק
Rysunek 3. Interwał tygodniowy - chmura Ichimoku.

Nie ma to jak wybierać interwał pod siebie, ale to zgodnie z tym co kiedyś pisałem ile analiz, ile interwałów ile wskaźników tyle pomysłów. Jedynie zdobywanie wiedzy w szerokim zakresie może zwiększyć prawdopodobieństwo lepszych wejść/wyjść z pozycji gdy np. wiele z metod spotka się przy jednej cenie w ramach popytu lub podaży.

I tą długą sentencją mogę przejść do pokazania rys. 4. Znajduje się na nim wskaźnik Gaussian Channel dla interwału 5-dniowego. Moim zdaniem lepiej reaguje cena na ten interwał (tylko dodam, że dla tygodniowego siedzimy w kanale). Dla tego interwału cena próbuje wydostać się i w dalszych świeczkach może (o ile nie wystartuje jak rakieta 🚀) przetestować po wybiciu górną granicę (na co liczę) jako wsparcie.

תמונת-בזק
Rysunek 4. Interwął 5-dniowy - Gaussian Channel.

Nie spodziewałem się pokazać cokolwiek dla wskaźnika wyszukującego układy harmoniczne (rys. 5). Okazuje się jednak, że jeden cel (TP1) został osiągnięty dla Gartleya, a drugi według niego jest w okolicach ceny 19.58 USDT, czyli powyżej oporów jakie wskazywałem. Dodatkowo widać, że niedźwiedzi Shark 🦈nie wypalił. Myślę, że coś w tym jest iż możemy pokonać szczyty z okolic ~17.2 ale w następstwie z jakąś cofką - tu podkreślam iż jest to jedynie moje zdanie i spekulacja bo rosół do wróżb się jeszcze gotuje.

תמונת-בזק
Rysunek 5. Interwał tygodniowy - wskaźnik Harmonics.

Bardzo ważne dla mnie (od niedługiego czasu) są również miejsca fair value gapów (fvg), a tutaj znajdują się w okolicach już kolejny raz przytaczanego poziomu ~17.2 oraz w okolicach każdego poziomu fibo w drodze do zasięgu największej korekty w trendzie spadkowym - rys. 6.

Tak bym też na to patrzył, że wybicie ~17.2 to ruch z przerwami na poziomy fibo. Gdzie poziom ten może być bardziej wsparciem niż oporem. Poprzednie zdanie wynika z tego iż poziomy fvg są nad fibo. Co cena zrobi to będziemy patrzeć i reagować. Aczkolwiek na pierwszych poziomach to będzie raczej dla mnie czas na rynek futures niż zakupy czy sprzedaż SPOT.

תמונת-בזק
Rysunek 6. Interwał tygodniowy - fair value gap.

Teraz czas na pokazanie co w krótkim interwale (rys. 7) blokuje cenę, a jest to linia trendu spadkowego od września 22'. Celowo ja omijałem aby wszystko plus mój opis wyglądały bardziej na wzrosty. Tu jednak już to tak pięknie nie wygląda, aż nie wybijemy tej linii a na kilku dniach jak widać jest silnym oporem.

תמונת-בזק
Rysunek 7. Interwał dzienny - linia trendu oporem do ~17.2.

Nawet wybicie nie będzie już powodem do radości bo znajduje się dalej strefa podaży (13.6 - 15.09) z niebieskiej korekty. A potem jakby tego było mało cena pokonuje ~15.1 i napotyka szczyt ~17.2 co w konsekwencji powoduje u mnie myślenie, że mamy naprawdę dla tak "słabych" obecnie ruchów wzrostowych małe szanse na wybicie. Potrzebne jest kopniecie kapitałem i ruch w górę bo inaczej spadniemy do miejsc takich jak 9.45 czy 8.18, a potem to 6.15 - 5.55 czyli dno dla trendu spadkowego.

Poziom 9.45 wydaje się być silny dla obowiązującej pomarańczowej korekty (rys. 8) i po cichu na to liczę.

תמונת-בזק
Rysunek 8. Interwał H4 - odpowiednio na rynku futures poszukam LONG dla tych dwóch korekt.

Podsumowanie:

A) Jesteśmy w trendzie spadowym tj. ruch w dół zgodny z trendem, w górę to tylko korekta.

B) Na interwale miesięcznym jest dostatecznie duży wzrost, jak na obowiązujący trend.

C) Wskaźniki na tygodniówce są tak bym powiedział 52/48% w mojej ocenie na wzrosty (pamiętajmy, że mam "walizki" z tym coinem to nie powiem, że chcę aby spadło o 99.99% 😂).

D) Na dziennym obserwowałbym linię trendu do wybicia potem strefę podaży i sam szczyt ~17.2 (wymieniony przeze mnie już chyba 10. raz). Dopiero wybicie tego szczytu to otwarcie poważnej bramy na wzrosty!

E) Pomimo weekendu zobaczę czy nie można na futures czegoś zahandlować na LONG z dwóch korekt (rys. 8), które tylko przypomnę cenowo mogą inaczej wyglądać nawet na Binance.

Dziękuję wszystkim za wsparcie poprzez dodanie rakiety, obserwacji, jak najbardziej również samo przeczytanie czy też każdego typu komentarze!

Niech pieniądz będzie z Nami! 🚀

Przedstawiona analiza została napisana przez dzika 🐗 z Internetu, który dzieli się swoimi spostrzeżeniami i nie jest doradcą finansowym i wszystkie pomysły to jedynie wymysły i nie stanowią porad finansowych, a jedynie pokazują to jak dzik widzi rynek.
Technical IndicatorsSupport and ResistanceTrend Lines

פרסומים קשורים

כתב ויתור