SHORT E-mini NASDAQ 100, 10:40 NY

61
# Konspekt

Koncepcja setupu
Po silnym impul­sie spadkowym z H1 z 17.11.2025 powstał bearish FVG. Rynek wrócił do tej luki (retracement do -FVG 1H), gdzie na 2m miałem wyraźny bearish OB – początek ruchu w dół. Na 1m pojawił się CISD: mocna świeca spadkowa z wybiciem lokalnego low i natychmiastowym odrzuceniem strefy podaży.

Parametry transakcji
Kierunek: short
Wejście: ok. 25 280 – retest OB wewnątrz -FVG 1H po wybiciu BSL na szczycie.
SL: powyżej ostatniego high / górnej krawędzi FVG (ok. 25 315).
Cele:
• TP1 – SSL Low London ok.
• TP2 – POI / „settler” ok.
• TP3 – PDL / SSL
Szacunkowy RR: ~25:1 dla końcowego targetu.

Krótkie uzasadnienie
Na szczycie NQ widać wybicie buyside liquidity i odrzucenie strefy podaży; RSI pokazuje niedźwiedzią dywergencję. ES (po prawej) również odrzuca własną strefę -FVG i schodzi w mocnym trendzie spadkowym – brak byczego SMT, pełna zgodność indeksów. To dało mi kontekst na agresywny short z celowaniem w płynność pod dołkami: Low Londynu, POI, „settler” i PDL.

כתב ויתור

המידע והפרסומים אינם מיועדים להיות, ואינם מהווים, ייעוץ או המלצה פיננסית, השקעתית, מסחרית או מכל סוג אחר המסופקת או מאושרת על ידי TradingView. קרא עוד ב־תנאי השימוש.