Popołudniowa paczka odczytów makro z USA nie dała bodźca dla dolara, bo nie przyniosła pozytywnego zaskoczenia. Wręcz odwrotnie. PCE Core za maj wyniósł 0,5 proc. m/m zamiast 0,7 proc. r/r, a w ujęciu rocznym był zgodny z projekcją na 3,4 proc. Z kolei dynamika wydatków Amerykanów była zerowa, wobec spodziewanych 0,4 proc. m/m, a dochody spadły o 2,0 proc. m/m. To sygnał, że kończy się pozytywny wpływ wiosennych czeków, które sztucznie podbijały konsumpcję, choć warto poczekać na czerwcowe dane nt. dynamiki sprzedaży detalicznej. Gorzej wypadły też dane nt. nastrojów konsumenckich Uniwersytetu Michigan, wskaźnik wzrósł na koniec czerwca do 85,5 pkt. (szacowano 86,4 pkt.). Interesująco prezentują się natomiast tzw. oczekiwania inflacyjne konsumentów, które cofają się po rekordowym maju - odpowiednio do 4,2 proc. (krótkoterminowe) i 2,8 proc. (długoterminowe). Teoretycznie może to potwierdzać tezę FED o przejściowym podbiciu inflacji. Wydaje się jednak, że od samego początku kluczowe było to jakiego poziomu może ona powrócić za kilka(naście) miesięcy, a nie koncentrowanie się na bieżących odczytach.
Co dalej? Dolar jest słabszy, ale są to niewielkie zmiany. To zdaje się sugerować, że większą wagę rynek będzie przywiązywał do przyszłotygodniowych odczytów indeksu zaufania Conference Board, ISM dla przemysłu, oraz danych Departamentu Pracy niezależnie od tego, jakie mogą one być (słabsze, bądź lepsze).
Dobrze to widać po wykresie EURUSD. Kolejna próba wybicia się ponad opór przy 1,1951 najpewniej spełznie na niczym. W tym momencie rysuje się świeca z górnym knotem.
Niniejszy komentarz został przygotowany w Wydziale Analiz Rynkowych Domu Maklerskiego Banku Ochrony Środowiska S.A. z siedzibą w Warszawie, jest publikacją handlową w rozumieniu przepisów Rozporządzenia delegowanego Komisji (UE) 2017/565 z dnia 25 kwietnia 2016 r. i nie stanowi rekomendacji inwestycyjnej ani informacji rekomendującej lub sugerującej strategię inwestycyjną w rozumieniu Rozporządzenia (UE) nr 596/2014 z dnia 16 kwietnia 2014 r. Została ona sporządzona w celach informacyjnych i nie powinna stanowić podstawy do podejmowania decyzji inwestycyjnych. Ani autor opracowania, ani Dom Maklerski BOŚ SA nie ponoszą odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie informacji zawartych w niniejszej publikacji. Kopiowanie bądź powielanie niniejszego opracowania bez pisemnej zgody Domu Maklerskiego BOŚ SA jest zabronione.
77 proc. rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty pieniężne w wyniku handlu kontraktami CFD u niniejszego dostawcy. Zastanów się, czy rozumiesz, jak działają kontrakty CFD i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.
המידע והפרסומים אינם אמורים להיות, ואינם מהווים, עצות פיננסיות, השקעות, מסחר או סוגים אחרים של עצות או המלצות שסופקו או מאושרים על ידי TradingView. קרא עוד בתנאים וההגבלות.